SMARTBOARD > Ziņas > PĀRVEIDOJIET JEBKURU VIRSMU par interaktīvu tāfeli

Ziņas

PĀRVEIDOJIET JEBKURU VIRSMU par interaktīvu tāfeli

1

Mūsdienu mācību stunda nav iedomājama bez tehnoloģiju pielietojuma. Jau ilgāku laiku par skolas ikdienu ir kļuvis darbs ar datoru, projektoru; arī interaktīvās tāfeles skolās pamazām nomaina ierastās krīta tāfeles, tādējādi padarot mācību procesu skolēniem interesantāku un vairāk iesaista skolēnus tajā, kā rezultātā paaugstinās arī skolēnu sekmes.

Tā kā interaktīvās tāfeles iegādāšanās un tās uzstādīšana nav salīdzinoši lēta investīcija mācību procesa uzlabojumā, tad skolas nereti ir spiestas skatīties uz lētākām alternatīvām, ar ko mācību procesu nodrošināt vēlamajā līmenī un kvalitātē.

Viena no biežāk minētajām alternatīvām interaktīvajām tāfelēm tiek minēts interaktīvais projektors. Principā interaktīvais projektors ar daudz neko neatšķiras no interaktīvās tāfeles, tomēr pati galvenā atšķirība ir tajā faktā, ka interaktīvā projektora lietošanai nav nepieciešama pati tāfele – projekciju ir iespējams raidīt uz jebkuru sienu, jebkuru virsmu. Lai interaktivitāte darbotos precīzi, ir gan nepieciešams, lai projekcijas virsma būtu salīdzinoši taisna un gluda (ir pieļaujamas pavisam nelielas nobīdes).

Līdzīgi kā citi tehnoloģiju risinājumi, arī interaktīvie projektori ir pieejami daudz un dažādi, lēti un ne tik lēti. Līdzīgi kā ar interaktīvo tāfeli, potenciālajam lietotājam ir jāsaprot, ka alternatīvas kritērijs lētāku risinājumu meklēšanā nevar būt pats produkts, piemēram, izvēloties alternatīvu risinājumu viena ražotāja interaktīvai tāfelei vai interaktīvajam projektoram, nebūs pareizi meklēt pretī jebkuru citu interaktīvo tāfeli vai projektoru, bet salīdzināt tās pēc parametriem.

Tālāk šajā bukletā būs uzsvērtas tās funkcijas un iezīmes, kas padara SMART interaktīvos projektorus par tiešām teicamu alternatīvu pat interaktīvajai tāfelei! 

Pieskāriena vadība

Interaktīvo projektoru svarīgākais salīdzināšanas parametrs un raksturlielums ir izmantotā interaktīvā programmatūra. SMART interaktīvā projektora gadījumā, vēlētos pāri visam, tai skaitā programmatūrai, uzsvērt citu funkcionalitāti, kas ir unikāla un pieejama tikai SMART interaktīvajam projektoram, proti, iespēja jebkuru virsmu (!!!) vadīt ar rokas pieskārienu. Šo iespēju nodrošina SMART patentētās DViT tehnoloģijas un infrasarkanās tehnoloģijas apvienojums. Lai vadītu virsmu, nav nepieciešami kādi speciāli rīki, līdzīgi kā SMART Board interaktīvās tāfeles, Jūs varat pārvietot objektus un rakstīt piezīmes, kaut vai ar pirkstu.

 2
3

SMART Notebook programmatūra

Kā jau iepriekš tika minēts, svarīgākais raksturlielums interaktīvajiem projektoriem ir nodrošinātā programmatūra un tās funkcionalitāte. Izglītības iestādēs, lai padarītu mācību procesu patiesi interaktīvu un skolēniem aizraujošu, nepietiek, ka interaktīvā programmatūra spēj nodrošināt tikai anotāciju veidošanu un dažas pamatfunkcijas (objektu ievietošana, krāsu maiņa, līniju maiņa u.c.).

SMART interaktīvie projektori izmanto to pašu interaktīvo programmatūru, ko SMART Board interaktīvās tāfeles – SMART Notebook, kas ir izglītības iestādēm vislabākā pieejamā programmatūra interaktīva mācību satura veidošanai.

SMART Notebook ir veidota funkcionāli bagāta, taču vienkārši izmantojama. Vairāk nekā seši miljoni skolotāju ir aktivizējuši SMART Notebook programmatūru, lai izveidotu mācību materiālus un stundas vairāk nekā 40 miljoniem studentu 175 valstīs visā pasaulē. Starp plašajām funkcijām, ko nodrošina SMART Notebook, varam uzskaitīt 3D materiālu ievietošanu un navigāciju darba lapā, tabulu ievietošanu darba lapā ar plašu noformēšanas un interaktivitātes funkcionalitāti, animācijas un skaņas piešķiršanu jebkuram objektam, interaktīvas mācību stundas ierakstīšanas un tās atskaņošanas, kā arī daudzas citas funkcijas. Plašākai informācijai par SMART Notebook programmatūru, apmeklējiet smartboard.lv/produkti/smart-notebook-11/.

Divu lietotāju iespējamība

Bieži mācību procesā rodas situācijas, kad vienlaicīgi uzdevuma rēķināšanu ir jāuztic diviem skolēniem, vai arī vienam skolēnam ar skolotāja atbalstu. Pie vecās krīta tāfeles šāda situācija bija ikdiena un nekas īpašs. Arī izmantojot tehnoloģijas šādas iespējas ir pieejamas, taču ne visi risinājumi to nodrošina; citi risinājumi standarta komplektācijā piedāvā viena lietotāja atbalstu, bet papildus iegādājoties atsevišķus rīkus, var tikt nodrošināta arī divu lietotāju iespējamība.

SMART interaktīvais projektors bez kādiem papildus iegādājamiem aksesuāriem nodrošina iespēju pie projekcijas virsmas strādāt vienlaicīgi diviem lietotājiem. Viens lietotājs var izmantot pirkstu pieskārienus, lai vadītu interaktīvo projekcijas virsmu, bet otrs lietotājs var izvēlēties, vai vadīt to ar speciālo rīku, vai arī ar pirksta pieskārienu. 

4
567

Piekļuve gataviem materiāliem

SMART Notebook programmatūra, kas ir SMART interaktīvā projektora komplektācijā ir pasaulē vislabākā interaktīvā programmatūra, kas domāta tieši savu mācību materiālu veidošanai, tomēr nereti skolotājiem, sevišķi uzsākot pirmās gaitas pie interaktīvajām tehnoloģijām un programmatūras, trūkst ideju, ko un kā parādīt klasei. Šādos variantos skolotājiem var līdzēt kādi gatavi piemēri.

Iegādājoties SMART interaktīvo projektoru, jebkurš lietotājs iegūst tūlītēju piekļuvi SMART Exchange un smartboard.lv vietnei, kur pedagogi savstarpēji komunicē viens ar otru un, daloties ar sevis izveidotiem mācību materiāliem un citiem mācību resursiem, ietaupa laiku, ko citādi skolotājs tērētu, ja šos materiālus veidotu pats. Vairāk nekā 50 000 pieejamie resursi SMART Exchange vietnē ietver mācību materiālus un aplikācijas no pasaulē vadošajiem izglītības izdevējiem un satura veidotājiem. Savukārt vietnē smartboard.lv jebkurš lietotājs var redzēt tos materiālus, kurus ir izveidojuši Latvijas skolotāji

Plaša pielāgojamība uzstādīšanai

Kā viens no interaktīvo projektoru lielākajiem plusiem pār interaktīvajām tāfelēm tiek minēta interaktīvo projektoru plašā pielāgojamība to uzstādīšanai.

Pateicoties SMART interaktīvā projektora iespējai projicēt attēlus ar izmēru līdz pat 100″(254 cm), ir iespējams pievienot interaktivitāti visdažādākajai mācību videi un mācību telpām.

8
9

Ultra tuvais projektors.

Jebkuriem projektoriem – gan interaktīvajiem, gan ierastiem standarta projektoriem ļoti svarīgs parametrs ir projekcijas faktors jeb projekcijas attiecība, kas parāda, no cik liela attāluma var tikt projekcēta 1m plata bilde. Šim parametram īpaši uzmanību jāpievērš tajos gadījumos, kā, piemēram, izmantojot interaktīvo projektoru, kad projekcija tiek izmantota prezentācijai, vai mācību procesā. Jo mazāka ir projekcijas attiecība, jo tuvāk projektoru ir iespējams novietot projekcijas virsmai. Savukārt, jo tuvāk atradīsies projektors projekcijas virsmai, jo būs mazāka ēna, kas parasti rodas lietotājam atrodoties starp projektoru un projekcijas virsmu.

SMART interaktīvais projektors nodrošina Ar izcilu 0.36:1 projekcijas faktoru, projektors novērš lielāko daļu ēnas, kas rodas lietotājam atrodoties starp projektoru un projekcijas virsmu, un atspīdumu, vienlaikus nodrošinot izteiksmīgu un spilgtu attēlu. Līdz ar to skolotājiem vairs projektora gaisma nespīdēs acīs un skolēni varēs netraucēti apskatīt projicēto attēlu.

Audio nodrošinājums

Lai prezentācija vai mācību materiāls būtu patiesi interaktīvs un saistošs, lietderīgi ir materiālam pievienot skaņu, līdz ar to iegādājoties interaktīvo projektoru ir nepieciešams ievērot, vai nolūkotais projektors ir aprīkots ar iebūvētu skaļruni un cik jaudīgiem.

SMART interaktīvajā projektorā ir iebūvēts 10 vatu skaļrunis, kas nodrošina pietiekamu skaļumu standarta klases telpā. Tāpat šim projektoram ir pieejama mikrofona pieslēguma vieta.

10
11

Pieslēgumu vietu modulis

Bez aprakstītajām īpašībām un iezīmēm SMART interaktīvais projektors ir unikāls ar vēl vienu iezīmi. Kā papildaprīkojums ir pieejams SMART pieslēgumu vietu modulis, kas kalpo kā signālu konvertors, pārveidojot visus projektora signālus vienā vienīgā USB signāla, kas vienīgais jāsavieno ar datoru. Līdz ar to skolotājam vairs nevajadzēs sapīties vadu kamolā un prātot, kuru vadu, kurā pieslēgumu ligzdā ievietot. 

Tehniskais atbalsts

Lai gan SMART dokumentu kameras ir augstas kvalitātes un tām reti ir nepieciešama tehnisku problēmu novēršana, tomēr gan SMART dokumentu kameru ražotājs SMART Technologies, gan uzņēmums „Baltijas Biroju Tehnoloģijas” piedāvā dažāda veida un formas tehnisko atbalstu. Smarttech.com mājas lapā varat atrast dažāda veida tehnisko dokumentāciju, kas, iespējams, var palīdzēt atrisināt situāciju, savukārt mājas lapā www.smartboard.lv ir atsevišķa sadaļa klientu atbalsts, kurā lietotājiem ir pieejams diskusiju forums, kurā lietotāji paši var uzdot jautājumus, uz kuriem SIA „Baltijas Biroju Tehnoloģijas” darbinieki vai savstarpēji SMART dokumentu kameras lietotāji sniegs atbildes. Tāpat klientu vajadzībām ir pieejams mācību centrs, tehniskā dokumentācija un dažādas noderīgas saites. Ja tomēr nespējat rast risinājumu savai problēmai, droši varat kontaktēties ar SIA „Baltijas Biroju Tehnoloģijas”. 

image037image039

 

Tehniskie parametri

Tehnoloģija

LCD

Gaismas jauda

2500 lumens

Pieslēgumu vietas

HDMI, VGA In/Out, Video In, Audio In /Out, LAN, RS-232, USB (serviss/touch)

Izšķirtspēja

WXGA

(1280×800)

Lampas mūžs

līdz 5000h

Svars

12,7 kg

Malu attiecība

16:10

Kontrasts

3400:1

Garantija

2 gadi

image035


Autorizācija

Uzdod savu jautājumu

captcha

Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool