SMARTBOARD > Klientu atbalsts > Lietotāja saskarnes navigācija

1. Nodaļa. Darba uzsākšana ar SMART Notebook programmatūru

Lietotāja saskarnes navigācija

SMART Notebook programmatūras saskarne satur sekojošas komponentes:

 • Izvēlne
 • Rīku josla
 • Cilnes
 • Darba lapa

Izvēlne

Izvēlne satur visas komandas, izmantojot kurus jūs varēsiet manipulēt ar datnēm un objektiem SMART Notebook programmatūras vidē.

Rīku josla

Rīkjosla ļauj jums izvēlēties un izmantot dažādas komandas. Pogas rīkjoslā ir sakārtoti paneļos.

Aktivitāšu panelis

Rīkjoslas aktivitāšu panelis satur pogas, kas ļauj pārlūkot un veikt izmaiņas .notebook datnēs:

2

Pievienojumprogrammu panelis

Ja uz jūsu datora tika uzinstalēti SMART Notebook rīki, tādi kā SMART Notebook Math Tools vai SMART Response, tad pa labi no aktivitāšu paneļa parādās papildus panelis:

2

Rīku panelis

Rīku panelis satur pogas, kas ļauj veidot un strādāt ar pamatobjektiem:

2

Konteksta panelis

Kad jūs izvēlaties kādu rīku no rīku paneļa, blakus parādās papildus pogas. Piemēram, ja jūs izvēlaties rīku „Rakstāmspalvas”2, parādās sekojošais panelis:

2

Nospiediet pogu „Rakstāmspalvas”, lai izvēlēties kādu no rakstāmrīku veidiem, un tad uzklikšķiniet uz vienu no līnijas stiliem, lai uzsāktu rakstīšanu vai zīmēšanu ar izvēlēto līnijas veidu. Jūs varat samainīt izvēlēto līnijas stilu, izmantojot cilni „Rekvizīti”, un pēc tam saglabāt izmaiņas, lai turpmāk varētu izmantot saglabāto stilu (sk. „Objektu rekvizītu maiņa”).

Trīs rekvizītu pogas, kas atrodas pa labi no līniju stila pogām, ļauj izvēlēties digitālas tintes krāsu, līnijas biezumu, stilu un caurspīdīgumu.

Ja jūs nospiedīsiet uz jebkuru citu pogu no Rīku paneļa, parādīsies līdzīga pogu grupa.

Rīkjoslas pielāgošana

Jūs varat pievienot un noņemt rīkjoslas pogas, mainīt tos pozīciju, tikai nospiežot uz Pielāgot rīkjoslu2(sk. „Rīkjoslas pielāgošana).   

Pēc noklusējuma, Rīku josla parādās SMART Notebook loga augšējā daļā. Jūs varat pārvietot to uz leju izmantojot, Pārvietot rīkjoslu uz loga augšu/apakšu 2 pogu. Šī funkcija var palīdzēt tad, kad jūs vai skolēns nevar sasniegt Rīku paneli, kad tas atrodas loga augšējā daļa.

Lapas kārtotājs

Lapas kārtotājs attēlo darba lapas minimizētā formātā. Tas ļauj organizēt darba lapas un pārvietot objektus no vienas darba lapas uz citu. Jūs jebkurā brīdī varat apskatīt jebkuru darba lapu vienkārši uzklikšķinot uz šīs darba lapas minimizētā formāta lapu kārtotājā.

Izmantojot Lapas kārtotāju var izpildīt sekojošas darbības:

 • Attēlot darba lapas;
 • Veidot darba lapas;
 • Klonēt darba lapas;
 • Nodzēst lapas;
 • Dzēst lapas;
 • Pārsaukt lapas;
 • Kārtot lapas;
 • Pārnest objektus no vienas darba lapas uz otru;
 • Grupēt lapas;

Lapas kārtotāja atvēršana

Lai atvērtu Lapas kārtotāju uzklikšķiniet uz cilnes „Lapas kārtotājs2.

Lapas kārtotāja iestatījumi

Lapas kārtotāju var pārvietot no vienas SMART Notebook loga puses uz otru, nospiežot uz šo ikonu:2.

Lai samainītu Lapas kārtotāja izmēru pavelciet tā robežu pa kreisi vai pa labi. Lai paslēptu Lapas kārtotāju ielieciet ķeksi pie „Automātiski paslēpt” (lai atkal atvērt Lapas kārtotāju nospiediet uz Lapas kārtotāja ikonas 2).

2 Piezīme

Ja jūs samazināsiet Lapas kārtotāju līdz minimālam izmēram, ieslēgsies automātiskas paslēpšanas funkcija.

 Galerijas

Galerijas satur attēlus, darba virsmas sagataves un .notebook dokumentus un darba lapas, kuras Jūs varat izmantot savā prezentācijā. Galerijā ievietotos attēlus var apskatīt minimizētā versijā. Tāpat galerija nodrošina piekļuvi SMART Exchange un citiem tiešsaistes resursiem. Vairāk informācijas meklējiet nodaļā „Satura ievietošana, sakārtošana un publicēšana. Kā arī ir iespēja papildināt Galerijas saturu ar jūsu personīgiem vai kolēģu materiāliem (sk. Satura pievienošana Galerijām”).

Cilnes „Galerijas” atvēršana

Lai atvērtu cilni „Galerijas” nospiediet uz ikonas 2.

Cilnes „Galerijas” iestatījumi

Galerijas var pārvietot no vienas SMART Notebook loga puses uz otru, nospiežot uz šo ikonu: 2.

Lai samainītu sadaļas Galerijas izmēru pavelciet tā robežu pa kreisi vai pa labi. Lai paslēptu Galerijas ielieciet ķeksi pie „Automātiski paslēpt” (lai atkal atvērt Galerijas nospiediet uz Galerijas ikonas 2).

2Piezīme

Ja jūs samazināsiet Galerijas līdz minimālam izmēram, ieslēgsies automātiskas paslēpšanas funkcija.

 Pielikumi

Pielikumu logs sniedz iespēju šeit pievienot kāda cita dokumenta kopiju, saiti uz dokumentu vai interneta saiti uz kādu dokumentu. Vairāk informācijas meklējiet nodaļā „Failu un web-lapu pievienošana.

Cilnes „Pielikumi” atvēršana

Lai atvērtu cilni „Pielikumi” nospiediet uz ikonas 2.

Cilnes „Pielikumi” iestatījumi

Pielikumus var pārvietot no vienas SMART Notebook loga puses uz otru, nospiežot uz šo ikonu: 2.

Lai samainītu sadaļas Pielikumi izmēru pavelciet tā robežu pa kreisi vai pa labi. Lai paslēptu pielikumus ielieciet ķeksi pie „Automātiski paslēpt”. (Lai atkal atvērt cilni Pielikumi nospiediet uz Galerijas ikonas 2.)

2Piezīme

Ja jūs samazināsiet cilni Pielikumi līdz minimālam izmēram, ieslēgsies automātiskas paslēpšanas funkcija.

 Rekvizīti

Rekvizītu logā Jums ir iespēja nomainīt dažādus nosacījumus jebkuram objektam. Piemēram, ja Jūs esat izvēlējies kādu konkrētu figūru, tad Rekvizītu logā Jums ir iespēja šai figūrai nomainīt pildījuma efektus, līnijas stilu un objekta animāciju.

Sadaļā Rekvizīti tiek attēlotas tikai tās opcijas, kuras ir pieejamās atlasītajam objektam. Papildus informācija par objekta iestatījumiem ir pieejama sadaļā Manipulācijas ar objektiem. Turklāt sadaļa Rekvizīti satur pogu „Lapas ieraksts”. Jūs varat to izmantot lai ierakstītu visas darbības, kas notiek darba lapā (sk. Lapas ieraksts”).

Cilnes „Rekvizīti” atvēršana

Lai atvērtu cilni „Rekvizīti” nospiediet uz ikonas 2.

Cilnes „Rekvizīti” iestatījumi

Rekvizītus var pārvietot no vienas SMART Notebook loga puses uz otru, nospiežot uz šo ikonu: 2.

Lai samainītu sadaļas Rekvizīti izmēru pavelciet tā robežu pa kreisi vai pa labi. Lai paslēptu rekvizītus ielieciet ķeksi pie „Automātiski paslēpt” (lai atkal atvērt cilni Pielikumi nospiediet uz Galerijas ikonas 2).

2Piezīme

Ja jūs samazināsiet cilni Rekvizīti līdz minimālam izmēram, ieslēgsies automātiskas paslēpšanas funkcija.

Pievienojumprogrammas

Pievienojumprogrammu logā var atrast visas pievienojumprogrammas, kuras ir uzinstalētas un pieejamas darbam (sk. „SMART Notebook programmas papildināšana ar pievienojumprogrammām ).

Cilnes „Pievienojumprogrammas” atvēršana

Lai atvērtu cilni „Pievienojumprogrammas” nospiediet uz ikonas 2.

Cilnes „Pievienojumprogrammas” iestatījumi

 Pievienojumprogrammas var pārvietot no vienas SMART Notebook loga puses uz otru, nospiežot uz šo ikonu: 2.

Lai samainītu sadaļas Pievienojumprogrammas izmēru pavelciet tā robežu pa kreisi vai pa labi. Lai paslēptu Pievienojumprogrammas ielieciet ķeksi pie „Automātiski paslēpt” (lai atkal atvērt cilni Pievienojumprogrammas nospiediet uz Galerijas ikonas 2).

2 Piezīme

Ja jūs samazināsiet cilni Pievienojumprogrammas līdz minimālam izmēram, ieslēgsies automātiskas paslēpšanas funkcija.

SMART Response

SMART Response cilne ir SMART Response programmatūras daļa un ir pieejama tikai ja SMART Response programmatūra ir uzinstalēta.

Darba lapa

Darba lapa ir daļa no .notebook datnes, ar kuru jūs varat strādāt veidojot un manipulēt ar objektiem (sk. Objektu izveide” ).


Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool