SMARTBOARD > Klientu atbalsts > Mācību centrs > Lietotāju rokasgrāmata > SMART Notebook™ 11 > 3. Nodaļa. Strādājot ar .notebook dokumenta darba lapām > Lapu grupēšana

3. Nodaļa. Strādājot ar .notebook dokumenta darba lapām

Lapu grupēšana

Jūs varat sagrupēt esošā dokumenta lapas. Tas ļaus Jums Lapu kārtotājā ātri atrast kādu noteiktu grupu un attēlot šīs grupas lapas. Tas ir ļoti noderīgi, kad dokumentā ir vairākas lapas.

2 Lai izveidotu vai rediģētu grupas

 1. Ja nav redzams Lapu kārtotājs, nospiediet Lapu kārtotājs 2.
 2. Tāfeles virsmā parādās visas pašreizējā dokumenta grupas un lapas. Grupas parādās kā zilas joslas, bet lapas kā sīktēli:
  • Ja Jūs šajā dokumentā esat izveidojuši vai rediģējuši grupas, lapas parādās zem Jūsu izveidotajām un pārsauktajām zilajām joslām.
  • Ja Jūs neesat rediģējuši grupas, noklusējuma grupa ar nosaukumu Grupa 1 parādās, un tā iekļauj visas lapas un to sīktēlus zem zilās joslas.
2Piezīme

Sīktēliem, kas atrodas zem katras no zilajām joslām, ir tās pašas izvēlnes bultiņas iespējas kā Lapu kārtotājā. Šī iespēja ļauj Jums nospiest sīktēlu no grupas, izvēlēties izvēlnes bultiņu, kas paver iespējas izdzēst lapu, nodzēst lapu, pievienot jaunu lapu, klonēt lapu, pārsaukt lapu, pievienot ekrāna ēnu lapai vai pievienot lapu galerijai.

 1. Nospiediet Pievienot jaunu grupu pogu augšējā kreisajā stūrī.
  Parādās jauna zila josla un jauna lapa zem šīs joslas.
 2. Ierakstiet jaunu grupas nosaukumu.
 3. Rīkojieties sekojoši:
  • Lai pārvietotu lapu grupā, nospiediet uz lapas sīktēla un velciet to zem grupas zilās joslas pa labi no tās lapas sīktēla, pēc kuras Jūs vēlaties ievietot šo lapu.
  • Lai pārkārtotu grupas lapu secību, nospiediet uz lapas sīktēla un velciet pa labi no tās lapas sīktēla, pēc kuras Jūs vēlaties ievietot šo lapu.
  • Lai pārkārtotu grupu secību, nospiediet uz grupas zilās joslas un velciet to zem tās grupas zilās joslas, pēc kuras Jūs vēlaties ievietot šo grupu.
2 Piezīme

 • Jūs varat arī mainīt grupu secību nospiežot uz zilās joslas izvēlnes bultiņas un izvēloties Pārvietot augšup vai Pārvietot lejup.
 • SMART Notebook programmatūrā darba lapu numerācija ir secīga. Ja samainīt grupu secību, samainīsies arī darba lapu numerācija attiecīgi kārtas numuram.Lai izdzēstu grupu, bet saglabātu tās lapas, pārvietojiet visas šīs grupas lapas uz citu grupu. Kad grupā vairs nav nevienas lapas, SMART Notebook automātiski to izdzēš.
  • Lai izdzēstu grupu, bet saglabātu tās lapas, pārvietojiet visas šīs grupas lapas uz citu grupu. Kad grupā vairs nav nevienas lapas, SMART Notebook automātiski to izdzēš.
  • Lai izdzēstu grupu ar visām šīs grupas lapām, nospiediet uz zilās joslas izvēlnes bultiņu un izvēlieties Dzēst grupu.
 1. Nospiediet 2.

2 Lai pārvietotu uz grupu Lapu kārtotājā

 1. Ja Lapu kārtotājs nav redzams, nospiediet Lapu kārtotājs 2.
 2. Nospiediet Grupas un izvēlieties grupas nosaukumu.
  Lapu kārtotājs attēlo pirmās šīs grupas sīktēlu.


Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool