SMARTBOARD > Klientu atbalsts > Mācību centrs > Lietotāju rokasgrāmata > SMART Learning Suite Online > Kā strādāt tiešsaistē

SMART Learning Suite Online

Kā strādāt tiešsaistē

SMART Technologies ir radījis mākonī bāzētu platformu, lai strādājot ar mācību programmatūru komplektu SMART Learning Suite tiešsaistē, varētu viegli un ērti piekļūt ar SMART Notebook veidotiem mācību materiāliem un tos izmantot jebkurā vietā, jebkurā laikā un ar jebkurām viedierīcēm. Skolotājam nepieciešams dators ar instalētu SMART Notebook licencētu programmatūru mācību materiālu sagatavošanai. Skolotājam nepieciešams arī lietotāja konts, kas garantē iespēju skolēniem pieslēgties darbam, norādot skolotājam piešķirto lietotāja identifikācijas numuru. Lai pēc tam ar šiem materiāliem strādātu klasē, kura aprīkota ar skārienjutīgo displeju, dators vairs nav nepieciešams. Ja mācību telpā ir interaktīvā tāfele, dators joprojām ir nepieciešams, taču abos gadījumos skolēnu iesaistīšanai aktīvā darbībā nepieciešamas viedierīces (planšetdatori, viedtālruņi u. tml.). Uz skolēnu viedierīcēm vai datoriem nekāda īpaša programmatūra nav jāinstalē.

Ko dara skolotājs?

Izveido mācību materiālu ar SMART Notebook, SMART Lesson Activity Builder un SMART response 2 (programmatūrai jābūt instalētai datorā).

Svarīgi!

Skolotājam ir iespēja diferencēt skolēnu pieeju stundas materiālam un atļaut pieeju konkrētām materiāla lapām. Tas jāņem vērā, veidojot šo materiālu.

Lai izmantotu sagatavoto materiālu tiešsaistē, iespējami vairāki tā augšuplādēšanas paņēmieni:

  1. Kopīgo izveidoto materiālu ar saiti (Koplietot/Koplietot, izmantojot saiti…), un tas būs pieejams failu bibliotēkā, līdzko skolotājs iereģistrējas darbam tiešsaistē.  Aprakstu par failu kopīgošanu var izlasīt sadaļā Klientu atbalsts/ Lietotāja rokasgrāmatas/ Jaunas SMART Notebook 17.0 iespējas/ Failu koplietošanas iespēja
  2. Iereģistrējoties darbam tiešsaistē, iespējams augšuplādēt sagatavoto mācību materiālu.

Pierakstās SMART Learning Suite tiešsaistes vietnē suite.smarttech.com

Izvēlās mācību materiālu no kopīgotajiem failiem vai importē vajadzīgo failu, noklikšķinot uz plusa zīmes:

Iespējamās izvēles:

  1. Augšuplādēt ne tikai ar SMART Notebook sagatavotus materiālus, bet arī ar MS Power Point veidotas prezentācijas vai PDF failus un rediģēt tos, veidojot īpašas aktivitātes skolēniem.
  2. Sagatavot interaktīvus uzdevumus ar SMART Lesson Activity Builder.
  3. Sagatavot novērtējuma testus ar SMART response 2.

Kad materiāls augšupielādēts, to iespējams rediģēt (noklikšķinot uz zīmulīša labajā apakšējā stūrī),

lai skolotāja izvēlētas lapas šajā materiālā pārveidotu par individuālām (Make this page an independent Handout Activity) vai grupu darba aktivitātēm (Make this page a collaborative Workspace Activity). Lapas, kurās skolēniem izmaiņas nav jāveic, par aktivitāšu lapām nepārveido.

Papildus iespējas stundas gaitā

  • Iespēja stundas materiālā pievienot lapu, kurā organizēt balsošanas un ideju apmaiņas aktivitāti “Izplatiet to!”;
  • Iespēja ar krāsainu digitālo tinti anotēt mācību materiālu, lai akcentētu svarīgāko, un pēc tam nodzēst šos papildinājumus. Ja papildinājumi netiek nodzēsti, tie saglabājas.

Sāk stundu ar klikšķi uz “START” mācību materiālā. Tikai pēc tam, kad skolotājs uzsācis sagatavoto stundu, skolēni to redz savās viedierīcēs.

Ko dara skolēni?

Pierakstās SMART Learning Suite tiešsaistes vietnē hellosmart.com, norādot skolotāja kodu un savu vārdu.

Saņem mācību materiālu savā viedierīcē, līdzko skolotājs uzsācis sagatavoto stundu.

Pa vienam vai grupās veic skolotāja norādītos uzdevumus konkrētās mācību materiāla lapās.

Svarīgi!

Skolēni var strādāt ar interaktīvajiem uzdevumiem, kas sagatavoti ar nodarbību aktivitāšu veidotāju SMART Lesson Activity Builder, pildīt novērtējuma testus, kas sagatavoti ar SMART response 2 vai strādāt ar uzdevumiem, kas sagatavoti ar SMART Notebook iespējām. Norādītajās lapās skolēni var veikt savus papildinājumus, rakstot vai zīmējot vai arī pievienojot attēlus, kas sameklēti internetā.

Skolēni savās viedierīcēs redz tās izmaiņas, ko skolotājs reālajā laikā veic mācību materiālā uz dislpeja ekrāna, kā arī skolotājs redz skolēna vai skolēnu grupas veiktās izmaiņas savās lapās viedierīcēs.


Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool