SMARTBOARD > Ziņas > VENTSPILS 2. PAMATSKOLA VIENĪGĀ BALTIJĀ IEGUVUSI SMART SHOWCASE SCHOOL STATUSU

Ziņas

VENTSPILS 2. PAMATSKOLA VIENĪGĀ BALTIJĀ IEGUVUSI SMART SHOWCASE SCHOOL STATUSU

 

smartDaudzās skolās jau ir pieejamas modernās tehnoloģijas, taču ne visur tās izdodas pietiekami efektīvi pielietot. Ventspils 2. pamatskolas kolektīvs ir pierādījis savu uzņēmību un aktivitāti – ar savu darbu skolai izdevies kā vienīgajai skolai Baltijā iegūt šo goda titulu – SMART Showcase School.

SMART showcase skolas ir mācību iestādes, kurās skolotāji ikdienā izmanto SMART produktus t.i. interaktīvos produktus mācību vielas apgūšanai (interaktīvās tāfeles, datu kameras, balsošanas aplikācijas, u.c.). Lai iegūtu šo statusu, nepietiek ar to vien, ka ir šīs tehnoloģijas. SMART parauga skolas skolotāji savās zināšanās dalās arī ar pedagogiem no citām skolām. Skolotāji publicē pašu izveidotos mācību materiālus interneta vietnē smartboard.lv, kā arī labprāt apmāca un konsultē kolēģus, kuri izrādījuši interesi.

Ventspils 2. pamatskolas direktore Sintija Birziņa ir apmierināta ar paveikto: „Kļūstot par SMART centru, noteikti tiks veicināta skolas atpazīstamība. Šobrīd Ventspils 2. pamatskola ir vienīgais šāds centrs ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Skolas statuss atklāj izglītības iestādes kvalitāti un tās skolotāju moderno skatījumu. Tas ir iegūts, pateicoties pedagogu smagajam un mērķtiecīgajam darbam, kas parāda, ka skolā strādā aktīvi un moderni domājoši skolotāji.”

Lielāko ieguldījumu jauno tehnoloģiju ieviešanā devusi matemātikas skolotāja Ilze Grinfogele, kura atzīst: „Šajā programmā bez pašiniciatīvas neiztikt. Sākumā bija jāpavada daudz laika, lai sagatavotu interaktīvas mācību stundas. Bija satraukums, ko padomās audzēkņi, ja skolotājai kaut kas pie tāfeles nesanāks. Tagad, kad pamati ir apgūti, mācību stundas izdodas sagatavot efektīvāk nekā agrāk, kad vēl nebija šo tehnoloģiju. Tie skolotāji, kas no šiem jaunievedumiem baidās, nesaprot, kādi zaudētāji ir gan viņi paši, gan viņu skolēni. Vadoties pēc principa, «Ko tad es? Es jau neko!”, daudzi pedagogi atņem lielisku iespēju padarīt produktīvāku savu un arī audzēkņu darbu mācību stundās.”

Ventspils 2. pamatskolā SMART tehnoloģijas pielieto visi skolēni, sākot no pirmās klases. Tādējādi viņi jau no mazotnes var iemācīties, ka modernās tehnoloģijas iespējams lietot ne tikai izklaidei, bet arī darbam un mācībām. Skolēni apzinās, ka mācību process var būt daudzveidīgs. Piemēram, bioloģijas stundās skolēni var apskatīt augu, dzīvnieku attēlus 3D formātā no visām pusēm. Matemātikas stundā pedagogs var ietaupīt laiku, uzrakstot tikai funkciju, savukārt grafiks tiks uzģenerēts ar programmas palīdzību.

„Viens no mūsu pamatmērķiem ir parādīt sabiedrībai, ka mēs sen vairs nemācām ar novecojušām metodēm. Arī vecākiem ir liels pārsteigums, kad sapulcē viņiem, piemēram, lūdz parakstīties nevis ar lodīšu pildspalvu, bet gan digitālā veidā,” par visām programmas iespējām aizrautīgi izsakās angļu valodas skolotāja Inga Kuļčihina.

Kajene mazā


Autorizācija

Uzdod savu jautājumu

captcha

Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool