SMARTBOARD > Ziņas > Uzlabosim savas digitālās prasmes!

Ziņas

Uzlabosim savas digitālās prasmes!

Pasaule mūsdienās mainās ļoti strauji, un skolotāju uzdevums ir visai sarežģīts – ne tikai sekot pārmaiņām un veikt nepieciešamās izmaiņas mācību procesā, bet arī sagatavot skolēnus šai manīgajai pasaulei, lai viņi izprastu, spētu, atrastu, paveiktu … Digitālās prasmes ir kļuvušas vienas no nepieciešamākajam un pieprasītākajām prasmēm, kuras jāiegūst un jāattīsta.
Uzskatāma infografika parāda kāda pētījuma rezultātus Eiropā:

Info_graf_DS

Tikai daži fakti:
• Mazāk kā puse Eiropas skolēnu mācās skolās, kas ir ļoti labi aprīkotas ar modernajām tehnoloģijām.
• Tikai 20 – 25% skolēnu māca skolotāji, kuriem pašiem ir augstas digitālās prasmes.
• Mācību plānos joprojām digitālajām prasmēm nav atvēlēta pietiekama vieta.
• Augstākās izglītības posmā starp 2006. un 2013. gadu ar informācijas tehnoloģijām (IT) saistītu studiju jomu absolventu skaits samazinājies par 13%.
• Pieprasījums pēc digitāli izglītotiem darbiniekiem ar katru gadu pieaug, turklāt ļoti dažādās jomās. Ir veiktas aplēses, ka ap 2020. gadu var būt vairāk kā 800 000 darbavietu, kurās nebūs, kas strādā, ja darbinieku IT izglītība nebūs atbilstošā līmenī.
• Šobrīd ļoti daudzi pakalpojumi Iedzīvotājiem jau sākotnēji tiek veidoti digitāli. Arī senioriem ir nepieciešami ļoti daudzi no šiem pakalpojumiem, kuri pieejami vairs tikai internetā, bet to lieto aptuveni 23% gados vecāko cilvēku.

Atsaucoties uz Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidentes Signes Bāliņas teikto, ir zināms, ka IT nozare Latvijā būtu spējīga absorbēt divreiz lielāku speciālistu skaitu nekā pašlaik. Viņa skaidro, ka speciālistu trūkums saistāms ar informācijas tehnoloģiju straujo izplatību faktiski visās nozarēs, un tas sasaucas ar situāciju visā Eiropā, par ko liecina infografikas skaitļi.
Tātad, ir ļoti daudz darāmā, lai skolās informācijas tehnoloģijas tiktu izmantotas iespējami daudzveidīgi un jēgpilni. Pavisam nesen neliela aptauja, kurā iesaistījās 50 dabaszinātņu un matemātikas skolotāji (paldies viņiem par atsaucību), parādīja, ka pagaidām iecienītākie tehnoloģiju izmantošanas veidi ir rādīt skolēniem datorprezentācijas un video. Turklāt lielākā daļa aptaujāto (42%) mācību stundās tehnoloģijas izmanto tikai dažas reizes mēnesī. Vispopulārākais veids, kā skolēni tiek iesaistīti tehnoloģiju izmantošanā, vairākumam (78%) ir uzdevumu un testu izmantošana no populārā uzdevumu portāla.
Acīmredzams ir tas, ka ir uz ko tiekties un apgūt vēl daudz un dažādas iespējas, kā tehnoloģijas var pilnveidot un bagātināt mācību procesu. Pieaugušo neformālās izglītības iestāde “Baltijas Biroju Tehnoloģijas” (reģistrācijas apliecības numurs 3380802168) ir gatava nākt talkā. Cik vien spēsim, palīdzēsim skolotājiem iegūt jaunas prasmes un attīstīt jau esošās. Protams, mūsu prioritāte ir SMART aprīkojuma izmantošana. Taču, kā jau minēts sākumā, pasaule mainās, mainās arī tehnoloģiju iespējas un pielietojums. Šobrīd mūsdienīgs tehnoloģiju pielietojums notiek, sadarbojoties dažādām ierīcēm.
Domājot par jauno mācību gadu, skolotājiem piedāvāsim vairākas apmācību programmas:
1. Interaktīvu mācību materiālu veidošana un noformēšana SMART Notebook vidē (sekojot jaunumiem un iespējām, ko piedāvā katra nākošā programmatūras versija).
2. Mācīšanas un mācīšanās daudzveidība ar Lesson Activity Toolkit SMART Notebook vidē veidotiem interaktīviem mācību materiāliem.
3. Viedtālruņu un planšetdatoru lietojums mācību procesā ar SMART Notebook pievienojumprogrammām (īpaši akcentējot skolēnu iesaistīšanu un zināšanu pārbaudes iespējas).

Sazinieties ar mums, ja ir interese par šo piedāvājumu. Dosimies arī tieši pie jums uz skolām. Kā jaunumu nākamajā mācību gadā piedāvāsim arī virtuālās tikšanās un pieredzes apmaiņas vebinārus viena mācību priekšmeta skolotājiem. Sekojiet informācijai mūsu mājas lapā, uz sadarbību!

 


Autorizācija

Uzdod savu jautājumu

captcha

Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool