SMARTBOARD > Ziņas > PAPLAŠINIET REDZESLOKU ar dokumentu kameru

Ziņas

PAPLAŠINIET REDZESLOKU ar dokumentu kameru

image004

Mūsdienu mācību stunda nav iedomājama bez tehnoloģiju pielietojuma. Jau ilgāku laiku par skolas ikdienu ir kļuvis darbs ar datoru, projektoru; arī interaktīvās tāfeles skolās pamazām nomaina ierastās krīta tāfeles, tādējādi padarot mācību procesu skolēniem interesantāku un vairāk iesaista skolēnus tajā, kā rezultātā paaugstinās arī skolēnu sekmes.

Tā kā iepriekš skolotāji vairākus materiālus bija veidojuši, drukājuši un kopējuši pārsvarā uz A4 lapas, tad jautājums, ko ar šo materiālu bāzi iesākt, kad skolā parādās interaktīvās tāfeles, projektors, dators, un skolotājam ir vēlme mācību procesā vairāk iesaistīt mūsdienu tehnoloģijas. Šādam gadījumam skolotājam būtu ieteicama ierīce, kas šos drukātos un pašu veidotos materiālus varētu vismaz ar projektora palīdzību parādīt visai klasei pienācīgā izmērā, vai vēl labāk – šos materiālus pārveidot elektroniskos resursos, tādējādi paverot plašākas iespējas to apstrādē un pielietojumā.

Šāda ierīce ir dokumentu kamera!

Jau šobrīd interesentiem ir pieejamas daudz un dažādas dokumentu kameras un ir svarīgi nākamajam dokumentu kameras lietotājam pārzināt svarīgākās īpašības un funkcionalitāti, lai nekļūdītos savā izvēlē.

Ja Jums ir nepieciešams caur projekciju tikai parādīt materiālus, kas Jums ir pieejami drukātā veidā, tad varat šo bukletu tālāk nelasīt un iegādāties vislētāko dokumentu kameru, jo tā ir jebkuras dokumentu kameras pamata funkcionalitāte, tomēr, ja savus materiālus un jebkādus fiziskus objektus vēlaties iekļaut interaktīvā mācību stundā, tad izlasiet to līdz galam un Jūs sapratīsiet, kāpēc labākais risinājums Jūsu vēlmēm ir SMART dokumentu kamera!

Pietuvināta un skaidra objektu apskate

Jebkuras dokumentu kameras pamata funkcionalitāte ir materiālu un fizisku objektu apskate, tomēr dokumentu kameru izpildījums pat šīs pamata funkcijas izpildē var ievērojami atšķirties. Lai apskatāmā objekta projekcija palielinātā izmērā izskatītos saprotama, nepieciešams, lai dokumentu kamera būtu aprīkota ar optisko tālummaiņu. Lielākā daļa lētāko kameru ir aprīkotas tikai ar digitālo tālummaiņu, kas nozīmē, ka objekts tiek pietuvināts tikai elektroniski palielinot attēlu, kā rezultātā attēla kvalitāte krītas ar katru palielinājuma reizi, jo tas tiek darīts uz attēla izšķirtspējas rēķina. SMART dokumentu kamera ir aprīkota ar lēcu, kas spējīga līdz pat 5,2 reizes optiski pietuvināt objektu, nemainot attēla kvalitāti. Tas nodrošina iespēju apskatīt dažādus smalkākus objektus.

Bez optiskās tālummaiņas SMART kamera nodrošina arī 8 reižu digitālo tālummaiņu, kas ļauj vēl vairāk pietuvināt apskatāmo objektu, bet kā jau augstāk minēts, tās izmantošana sāk bojāt attēla kvalitāti.

image014image012

Mikro objektu apskate

SMART dokumentu kameras lēca ir izveidota tā, lai bez jebkādiem papildus adapteriem, to būtu iespējams savienot ar mikroskopu. Tagad visi skolēni vienlaicīgi bioloģijas stundās varēs apskatīt preparātus un skolotājam netiks kavēts laiks, lai pieietu pie katra bērna individuāli un pārbaudītu, vai tas, kas tiek atspoguļots zem mikroskopa atbilst vēlamajam skatam. 

image015
image018

Kustīgu objektu apskate

Dokumentu kameras funkcionalitāte nebūt neaprobežojas ar statisku objektu apskati. Lai būtu iespēja skatīt arī kustīgus objektus, nepieciešams, lai dokumentu kamera nodrošinātu pēc iespējas vairāku kadru attēlošanu vienā sekundē. SMART dokumentu kamera nodrošina 30 kadru tvērumus vienā sekundē, kas nodrošina augstas kvalitātes video pārraides iespaidu. Pateicoties šai funkcionalitātei Jūs varat skolēniem uz liela ekrāna parādīt kādu dabaszinātņu eksperimentu un izskaidrot redzamo procesu.

 

 

image022image024

image026

Plaša funkcionalitāte

Ja pat sākotnēji Jūsu vēlmes pilnībā tiks apmierinātas ar pamata funkciju veikšanu, proti, objekta attēlu tveršanu, tad ar laiku dokumentu kameras lietotājiem rodas vēlme tvertos attēlus apstrādāt, lai tie atbilstu tam, ko skolotājs ir vēlējies ar to parādīt. SMART dokumentu kamera ir aprīkota ar dažādām papildus attēla rediģēšanas funkcijām, kā, piemēram, gaišuma, automātiska/manuāla fokusa (gan no dokumentu kameras korpusa, gan caur programmatūru), kadra tvēruma ātruma, baltās krāsas balansa, stūru efekts, R/B- Gain, Gammas pielāgošana, kā arī attēla rotēšana, iespēja ieslēgt mikroskopa režīmu, krāsaina/melnbalta un pozitīva/negatīva attēla parveide. Bez attēla apstrādes ir pieejami tādi speciālie rīki kā izcelšanas rīks, lai izceltu kādu konkrētu objekta segmentu, maskēšanas rīks, lai kādu konkrētu objekta vietu vai visu objektu paslēptu, attēls attēlā funkcija – piemēram, viens attēls statisks, kamēr pamata attēls ir tiešraides režīmā.

SMART dokumentu kamera ir aprīkojama ar SD atmiņas karti un nodrošina iespēju tvert attēlus uzreiz uz SD atmiņas kartes, formatēt SD atmiņas karti, izdzēst attēlus no tās, nobloķēt dzēšanai konkrētus attēlus, vai rādīt slaidrādi no SD atmiņas kartē saturošiem attēliem ar iespēju rādīt visus vai izlasītus attēlus, kā arī noteikt intervālu starp slaidrādes attēliem un veikt slaidrādes atkārtošanu.

Integrācija ar interaktīvās tāfeles programmatūru

Neskatoties uz visām jau iepriekš aprakstītajām dokumentu kameras tehniskajām iezīmēm un funkcijām, SMART dokumentu kameras galvenais trumpis ir integrācija ar pasaulē visspēcīgāko interaktīvās tāfeles programmatūru izglītības iestādēm – SMART Notebook. SMART Notebook programmatūrā ir integrēta SMART dokumentu kameras ikona, ko aktivizējot tiek izsaukts dokumentu kameras logs ar iespēju dokumentu kameru vadīt no SMART Notebook programmatūras, līdz ar to Jūs varat rādīt attēlus uz SMART Board interaktīvās tāfeles un tvert attēlus, lai tie parādās tieši SMART Notebook darba lapā. Jūs varat arī veikt piezīmes uz attēliem un saglabāt tos galerijā vēlākai izmantošanai. 

image029

Jauktās realitātes (Mixed Reality) gatavībā

Jauktās realitātes rīki sniedz iespēju manipulēt un pētīt 3D materiālus. Jums tikai jānovieto jauktās realitātes kubs zem dokumentu kameras lēcas, lai kontrolētu SMART Notebook programmatūrā ievietotu 3D objektu.

image032

 

image037

image039

Viegli pārvietojama

SMART Dokumentu kameru ir viegli pārvietot pa klasi vai no vienas klases citā, jo tā ir viegla (3,46 kg) un to var vienkārši salocīt.

 Augstākās kvalitātes produkts

Par dokumentu kameras augsto kvalitāti var pārliecināties ne tikai pēc dokumentu kameras funkciju klāsta un tehniskās specifikācijas, bet arī pēc ražotāja nodrošinātās garantijas ilguma. SMART dokumentu kameras garantija ir 5 gadi!

Tehniskais atbalsts

Lai gan SMART dokumentu kameras ir augstas kvalitātes un tām reti ir nepieciešama tehnisku problēmu novēršana, tomēr gan SMART dokumentu kameru ražotājs SMART Technologies, gan uzņēmums „Baltijas Biroju Tehnoloģijas” piedāvā dažāda veida un formas tehnisko atbalstu. Smarttech.com mājas lapā varat atrast dažāda veida tehnisko dokumentāciju, kas, iespējams, var palīdzēt atrisināt situāciju, savukārt mājas lapā www.smartboard.lv ir atsevišķa sadaļa klientu atbalsts, kurā lietotājiem ir pieejams diskusiju forums, kurā lietotāji paši var uzdot jautājumus, uz kuriem SIA „Baltijas Biroju Tehnoloģijas” darbinieki vai savstarpēji SMART dokumentu kameras lietotāji sniegs atbildes. Tāpat klientu vajadzībām ir pieejams mācību centrs, tehniskā dokumentācija un dažādas noderīgas saites. Ja tomēr nespējat rast risinājumu savai problēmai, droši varat kontaktēties ar SIA „Baltijas Biroju Tehnoloģijas”. 

Kvalitatīvam mācību procesam ir nepieciešamas kvalitatīvas tehnoloģijas!!!

image043

 

 

 

image035


Autorizācija

Uzdod savu jautājumu

captcha

Positive SSL
Developed by "VERSUS PRO"
coloring.cool